MEDŽIAGŲ TECHNOLOGIJOS

 

Modulyje „Liejimo technologijos detalių gamyboje“ susipažinsite su atgautųjų spalvotųjų lydinių pritaikymu liejant naujus funkcionalius gaminius, kuriuos galima pritaikyti kasdienybėje. Metalo liejimas – vienas iš seniausių metalo apdirbimo būdų, kuris plačiai taikomas ir dabar, suprantama, naudojant gana sudėtingus šiuolaikinius metalų lydinių tyrimo ir liejimo metodus.

Nors modulyje naudojama liejimo technologija neatrodo sudėtinga, ją įgyvendinti patiems, ne specialioje laboratorijoje, yra sudėtinga, nes žalvario liejimui reikia 1100 ⁰C lydimo krosnies, specialių darbo saugos priemonių ir t.t. Išeitis yra – jei domina metalo liejimas ir norite patys pasigaminti iš žalvario originalią detalę, ją galite sumodeliuoti mokykloje, tam naudodami mūsų svetainėje pasirinktą modeliavimo įrankį (SolidWorks, AutoCAD ar Fusion 360), o pačią detalę galėsite išsilieti VGTU laboratorijoje (o gal artėja jūsų mokyklos jubiliejus, ir jai norite padovanoti savo pagamintą suvenyrą?).

Laboratorijoje galima išsamiai susipažinti su įstabiu metalinių lydinių pasauliu, optiniais metalografiniais mikroskopais ištirti vidinę medžiagų  struktūrą, nustatyti medžiagos cheminę sudėtį, išmatuoti spalvotųjų metalo lydinių kietumą ir t.t. Jei atsivešite susiprojektuotos naujos detalės virtualų ar materialų modelį – galėsite pabandyti išsilieti detalę ir parsivežti ją namo galutiniam pabaigimui.

Reikia nepamiršti, kad visa tai galima apiforminti kaip projektinį ar brandos darbą, su juo dalyvauti "Ateities inžinerijos" darbų konkursuose.

Taigi, jei liejimo technologijos jus domina ir sumanėte išsilieti originalų daiktą, sudarykite 3-4 mokinių komandą ir susisiekite su modulio koordinatoriumi dr. Justinu Gargasu. Jis patars jums, kaip pasirinkti tinkamą liejimui idėją, kaip geriau atlikti namų darbus, suderins jūsų apsilankymo laboratorijoje laiką ir padės iškilus problemoms.

Rašykite jam el. paštu justinas.gargasas@vgtu.lt arba skambinkite tel. 8 616 51275.

Sėkmės,

“Ateities inžinerijos” komanda

  

 

ŠIŲ IR VISŲ KITŲ AI TEMATIKŲ 2022-2023 M. M. INFORMACINIUS PLAKATUS GALIMA PAMATYTI ČIA, O INFORMACIJĄ APIE NAUJŲ DALYVIŲ REGISTRAVIMĄSI - ČIA