MEDIJŲ TECHNOLOGIJOS

A) FILMO KŪRIMAS MOBILIUOJU ĮRENGINIU. MOKYKLOS TV

 Šioje tematikoje moksleiviai praktiškai susipažins su filmo kūrimo etapais: a) prodiusavimu, b) scenarijaus kūrimu, c) režisūra, d) filmavimo technikos pasirinkimu, e) filmuojamo turinio bei medžiagos saugojimo formatais, f) apšvietimu, g) garso įrašymu, h) filmo montažu, i) spalvų koregavimu, j) titravimu ir k) galutiniu pateikimu. Taip pat mokyklos bus mokomos kurti savo mokyklos TV turinį.

Projektiniai darbai: sukurti savo filmo scenarijų, filmo pavadinimą bei plakatą ir nufilmavus mobiliuoju įrenginiu sumontuoti filmą su originaliu garso takeliu arba sukurti savo mokyklos TV darinį ir paruošti TV laidų demo versijas.

Tematikos mokomoji metodinė medžiaga yra pateikta žemiau ir yra prieinama registruotiems AI svetainės naudotojams, o papildomą informaciją ir kitą dalykinę pagalbą teikia tematikos konsultantas Remigijus Ruokis, el. p. remigijus.ruokis@vilniustech.lt.

Sukurk savo filmą, dalyvauk konkurse ir laimėk! Sukurk savo mokyklos TV modelį!

B) VIRTUALIOS REALYBĖS TECHNOLOGIJOS

Šiais laikais virtuali realybė (VR) yra labai populiari, o tai atveria plačias galimybes kurti naujus kompiuterinius VR žaidimus, ateities miestų vizualizacijas, interaktyvias animacijas arba plėtoti kitus VR projektus.

Kurso metu moksleiviai išmoks ir susipažins su 3D aplinkos kūrimo ir atvaizdavimo virtualioje erdvėje etapais: 1) Susipažins su VR technologija, 2) Suformuluos savo VR produkto idėją, 3) Įgis 3D objektų modeliavimo žinių, 4) Išmoks tekstūruoti 3D objektus, 5) Susipažins su 3D objektų animacija, 6) Išmoks kurti VR žaidimus ir vizualizacijas.

Projektiniai darbai gali būti atliekami 2-5 mokinių grupėse. Mokiniai patys kurs 3D modelius ir aplinkas bei animacijas pagal jų sugalvotą VR aplinkos koncepciją. Siūlomos pavyzdinės temos projektiniams darbams: 1) Virtuali išmanaus miesto vizualizacija, 2) 360° VR animacijos kūrimas, 3) VR „Defend the tower“ tipo žaidimo kūrimas.

Tematikos mokomoji metodinė medžiaga yra pateikta žemiau ir yra prieinama registruotiems AI svetainės naudotojams, o papildomą informaciją ir kitą dalykinę pagalbą teikia tematikos konsultantas Dovydas Gaižauskas, el. p. dovydas.gaizauskas@vilniustech.lt.

 

ŠIŲ IR VISŲ KITŲ AI TEMATIKŲ 2022-2023 M. M. INFORMACINIUS PLAKATUS GALIMA PAMATYTI ČIA, O INFORMACIJĄ APIE NAUJŲ DALYVIŲ REGISTRAVIMĄSI - ČIA.