ŽALIOJI ENERGETIKA

AI tematikoje „Žalioji energetika“ ne tik išsamiau susipažinsite su jau visiems gerai žinomomis saulės, vėjo ir hidroenergetikos technologijomis, bet sužinosite ir daug naujų įdomių dalykų – pavyzdžiui, kaip veikia šilumos siurbliai, kurie vartotojui patiekia keletą kartų daugiau šiluminės energijos, nei suvartoja elektros energijos  (bet juk tai beveik „amžinasis variklis“!!!). 

Šioje tematikoje galėsite susikonstruoti ir išbandyti savo pačių suprojektuotus žaliosios energetikos įrenginių modelius – saulės, vėjo, hidroelektrinių modelius, o galbūt saulės kolektorius ar rekuperatorius. Darbo metu Jums padės ir patars kvalifikuoti dėstytojai, todėl galėsite išmokti ne tik projektuoti, bet ir konstruoti bei valdyti kompiuteriu programuojamus įrenginius, kurių pagalba pasigaminsite savo konstruojamų modelių detales. "Ateities inžinerijos" platforma pagal galimybes aprūpins Jus reikalingomis medžiagomis ir komponentais, o sukonstruoti įrenginiai taps Jūsų – galėsite juos toliau tyrinėti ir tobulinti.

Kviečiame dalyvauti! Daugiau informacijos apie „Žaliosios energetikos“ tematiką Jums suteiks jos koordinatoriai doc. Ina Tetsman, el. p. ina.tetsman@vilniustech.lt, tel. +370 687 55766 ir dr. Algimantas Rotmanas, el. p. algimantas.rotmanas@vilniustech.lt, tel. +370 685 61328.

  

ŠIŲ IR VISŲ KITŲ AI TEMATIKŲ 2022-2023 M. M. INFORMACINIUS PLAKATUS GALIMA PAMATYTI ČIA, O INFORMACIJĄ APIE NAUJŲ DALYVIŲ REGISTRAVIMĄSI - ČIA

 

Šiuolaikinės energetikos problemos (o ją 90 proc. sudaro angliavandenilinė ir atominė energetika) yra visiems žinomos, o pasekmės - jau aiškai matomos per klimato pokyčius žemėje. Tik  švietimas švariosios, atsinaujinančios energetikos srityje padės spręsti šias problemas. 

Modulio uždaviniai – suteikti ir sustiprinti dalyvių žinias bei praktinius įgūdžius šiose šiuolaikinės energetikos srityse:

  • darniosios plėtros reikalavimai, „tradicinė“ ir „žalioji“ energetika;
  • energetinio įrenginio koncepcija, konstrukcija, medžiagos, gamybos ir bandymų technologijos;
  • pasirinkto „žaliosios“ energetikos įrenginio modelio ar prototipo kūrimas.