ŠIUOLAIKINIS AUTOMOBILIS

 

Naujausios technologijos keičia mūsų gyvenimą – pradedant elementariausia buities įranga ir baigiant automobilių vairavimu. Per pastaruosius keletą metų automobiliai tapo tokie „protingi“, kad gali patys atsistoti į stovėjimo vietą, sekti važiavimo liniją ar sustoti esant kritinei situacijai. Savivaldis (autonominis) automobilis – save valdantis automobilis, kuris dalyvauja viešajame eisme be žmogaus įsikišimo. Prognozuojama, kad tokie visiškai automatizuoti ir autonominiai bei tarpusavyje bendraujantys automobiliai rinkoje pasirodys iki 2030 m. Tai neišvengiama automobilių pramonės ateitis, nes skaitmeninės technologijos, valdančios automobilį, vienu metu geba atlikti daugiau skaičiavimų nei žmogus ir tikimybė, kad savivaldis automobilis sukels eismo įvykį, labai sumažėja. Todėl kyla natūralus klausimas, kaip ir iš kokių komponentų bus konstruojami ateities automobiliai? Gal, vis modernėjant technologijoms, juos surinkinėsime jau namuose? Pabūkime konstruktoriais ir inžineriškai pažvelkime į automobilio projektavimo ir gamybos technologijas, panagrinėkime automobilio dinamikos principus, atlikime bandymus aerodinaminiame tunelyje ir važiuokime į lenktynių trasą.

Trumpi šios tematikos teoriniai kursai nuosekliai supažindins jus su šiuolaikinio automobilio projektavimo ir gamybos principais, padės suprasti automobilio dinamikos dėsnius, kas yra savivaldis automobilis, kas jį sudaro, ko reikia tokio automobilio sklandžiam važiavimui ir kaip tai padaryti. Savivaldžio automobilio modelio konstravimo darbus geriausia atlikti dirbant komandomis, kurias konsultuosime nuotoliniu būdu, taip pat kviesime į kūrybines dirbtuves VGTU Transporto inžinerijos fakulteto laboratorijose. Darbo metu leisime pasinaudoti reikiama įranga, taip pat pagal galimybes suteiksime reikiamas medžiagas bei komponentus.

Nedelskime ir pradėkime konstruoti jau dabar!

 Tematikos konsultantas – doc. dr. Robertas Pečeliūnas, el. p. robertas.peceliunas@vilniustech.lt, tel. +370 698 18297. 

ŠIŲ IR VISŲ KITŲ AI TEMATIKŲ 2022-2023 M. M. INFORMACINIUS PLAKATUS GALIMA PAMATYTI ČIA, O INFORMACIJĄ APIE NAUJŲ DALYVIŲ REGISTRAVIMĄSI - ČIA.