Temos struktūra

 • Praktinė įvadinė informacija būsimiems AI dalyviams (atnaujinta 2021-09-27)

    AI platformos veikla ir privalumai karantino (ir ne tik!) sąlygomis:

   1. AI platforma yra skirta padėti mokiniams atlikti projektinius (brandos) darbus arba tiesiog patobulėti jų pasirinktoje srityje - AI tematikoje.

  2. AI platforma nemokamai suteikia metodinę mokomąją medžiagą, šiuolaikines darbo priemones, nuotolines konsultacijas ir pagal galimybes, technologines paslaugas, darbo medžiagas bei komponentus.

  3. AI platforma siūlo aktualų ugdymo turinį – jos tematikos yra susijusios su Lietuvos darnios plėtros perspektyvomis ir remiasi bendrojo ugdymo (ypač gamtos mokslų, technologijų ir kitų STEAM dalykų) žinių taikymu realaus gyvenimo problemų sprendimui. AI tematikų pristatymai - informaciniai plakatai "AI TEMATIKOS 2021-2022" yra pateikti AI GALERIJOJE.

  4. AI tematikos yra parinktos taip, kad didžioji dauguma 7-12 klasių mokinių gali rasti savo kūrybiniam darbui tinkančią tematiką.

  5. AI platformoje galima dirbti iš bet kokios vietos, kurioje yra interneto ryšys, o darbo laikas –  7/24 – pasirenkamas laisvai.

  6. Darbas AI platformoje integruoja kūrybingumo, šiuolaikinių technologijų ir verslumo ugdymą ir yra orientuotas į praktinių įgūdžių bei vertės (sau, verslui, visuomenei) kūrimą.

  7. Dalyvavimas AI platformoje yra tęstinis: per keletą metų galima išbandyti įvairias tematikas arba tobulėti vienoje iš jų.  

  8. AI platformos dalyviai, atlikę projektinius darbus, dalyvauja kasmetiniuose konkursuose.

  9. Darbas AI platformoje mokinius praktiškai supažindina su studijų ir profesinės karjeros pasirinktoje srityje galimybėmis ir padeda joms pasirengti.

  10. Mokytojai, dalyvaujantys AI platformos veiklose, turi galimybę tobulinti savo kvalifikaciją pasirinktoje tematikoje ir gauti atitinkamą pažymėjimą.

    Ką gali karantino sąlygomis nuveikti naujai įsitraukę dalyviai?

  Pirmiausia, siūlome susipažinti su AI platformos tematikomis ir jų galimybėmis. Daugelis tematikų puikiai tinka individualiam darbui nuotoline forma. Kiekviena tematika turi savo konsultantą, kurio kontaktai nurodyti tematikos įvade, ir kuris mielai atsakys į jums rūpimus dalykinius klausimus. Bendro pobūdžio klausimus siųskite AI koordinatoriui adresu ateitin@vilniustech.lt. Jei patiks, savo kūrybinę veiklą AI platformoje galėsite tęsti tol, kol baigsite mokyklą. Artimiausias AI platformos renginys - "Ateities inžinerijos" 5-ojo sezono Rudens sesija - vyks spalio 1  ir 15 dienomis nuotoline forma.  Spalio 1 d. vyks naujojo sezono tematikų ir veiklų pristatymas - diskusija, antrojoje sesijois dalyje - spalio 15 d. - bus pristatomi likę dar nepristatyti AI 4-ojo sezono darbai.

   Domina AI platformos veikla ir norite išmėginti savo jėgas?

  Daugiau galite sužinoti apsilankę svetainės tematiniuose puslapiuose. Norėdami gauti nemokamą prieigą prie AI platformos galimybių - registruokitės susikurdami savo naudotojo paskyrą. 

   Kaip registruotis? 

  Pirmiausia, į AI veiklą kviečiame įsitraukti mokyklos lygmeniu, mokyklai sudarant sutartį su VILNIUS TECH dėl bendradarbiavimo AI platformoje. Tokios mokyklos mokytojai ir mokiniai, susikūrę savo naudotojo paskyras, tampa visaverčiais platformos dalyviais, turinčiais nemokamą prieigą prie AI platformos išteklių ir veiklų. 

  Jei jūsų mokykla jau yra sudariusi sutartį su VILNIUS TECH dėl bendradarbiavimo AI platformoje - susisiekite su šią veiklą jūsų mokykloje koordinuojančiais mokytojais, ir jei padės jums įsiregistruoti. Jei jūsų mokykla dar nėra sudariusi bendradarbiavimo sutarties, o jūs jau dabar norite turėti laikiną nemokamą prieigą - registruokitės susikurdami savo naudotojo paskyrą. ŠIUO ATVEJU, PILDYDAMI NAUDOTOJO PASKYROS FORMĄ, MOKYKLOS KODO LANGELYJE PASIRINKTE MOKYKLOS KODĄ "XX_XXX", O VISĄ MOKYKLOS PAVADINIMĄ ĮRAŠYKITE LAGELYJE "Mokykla". Jei kiltų kokių klausimų ar siūlymų rašykite mums adresu: ateitin@vgtu.lt arba (skubiais atvejais) skambinkite (8 618) 80420 - mielai padėsime. 

  Linkime kūrybinės sėkmės bendrame darbe!

  AI platformos komandos vardu - koordinatorius  dr. Henrikas Mykolaitis