Čia talpinami ankstesnė AKTUALIJOSE skelbta informacija

Lietuvos technologijų mokytojų asociacija kartu su Vilniaus Tech 2021 m. kovo 17 d. organizuoja nuotolinę konferenciją „Technologijos karantine. Kur link judėsime po jo?“. Šiame puslapyje pateikiama dalyvių (pranešėjų) registravimosi anketa, konferencijos programa ir kita renginio informacija.

Šis puslapis yra prieinamas tik registruotiems AI platformos naudotojams - mokytojams ir yra skirtas planuoti AI mokyklų projektines ugdymo veiklas IV-ojo AI sezono (2020-2021 m. m.) metu.

 

AI_RR

"Ateities inžinerijos" 4-ojo sezono (2020-2021 m. m.) rudens renginys organizuojamas nuotoline forma dviem dalimis - sesijomis: pirmoji sesija - 3-ame sezone atliktų, bet dar nepristatytų, projektinių darbų pristatymas-konkursas (tai yra AI pavasario sesijos 2-oji dalis; 1-oji dalis vyko 2020 06 02) ir antroji sesija - naujojo sezono tematikų ir veiklų pristatymas. Detalesnę informaciją ir darbų bei dalyvių registracijos anketas rasite spustelėję antraštę.

Renginio dalyvių ir pristatomų darbų registravimas šiame puslapyje vyks 2020 m. rugsėjo 25 d. - spalio 5 d. Kviečiame dalyvauti ir tuos, kurie norės pamatyti kitų atliktus darbus, susipažinti su prasidedančio sezono naujovėmis ir galbūt išsirinkti savo projektinio darbo temą. Jei iškilo problemų ar klausimų - kreipkitės ateitin.vilniustech.lt, o skubiais atvejais - tel. 861880420

Svarbu: prieš pildant registracijos anketas maloniai prašome įsiregistruoti AI platformoje su savo paskyra.

Iki susitikimo AI rudens renginyje,

"Ateities inžinerijos" komandos vardu - Henrikas Mykolaitis

PAPILDYTA: pateikta informacija apie PD konkurso rezultatus (2020-10-10) ir informacija apie PD maketų pateikimą spaudai (2020-10-11)

PAPILDYTA (2020-10-15): pateikti Rudens renginio veiklų vaizdo įrašai

FFF

Visas mokyklas (įskaitant ir profesines), vykdančias bendrojo ugdymo programą ir norinčias dalyvauti AI platformos veikloje 2020-2021 m. m., kviečiame rengti paraiškas savivaldybių organizuojamiems NVŠ veiklų finansavimo konkursams. 

ŠMSM savo 2020 06 02 įsakymu savivaldybėms skyrė 2.5 mln. EUR vaikų vasaros stovykloms ir kitoms NVŠ tęstinėms veikloms finansuoti konkurso būdu. Dar daugiau,  2020 07 06 ministerija pranešė apie papildomo 5,5 mln. EUR finansavimo skyrimą. Tai yra išties rekordinis NVŠ finansavimas, ir yra labai svarbu, kad šios lėšos tektų ne tik vasaros stovykloms, bet ir NVŠ veikloms 2020 m. rudenį-žiemą, o viena iš tokių veiklų - darbas VGTU "Ateities inžinerijos" nuotolinio ugdymo platformoje. 

Raginame visas mokyklas, jau dirbančias AI platformoje, ir dar neisitraukusias į šią veiklą, skubiai kreiptis į savo savivaldybės administraciją, išsiaiškinti konkurso sąlygas ir pateikti savo paraišką. Tokio projekto tipinę sąmatą sudarytų išlaidos medžiagoms, priemonėms ir paslaugoms, kurios reikalingos mokinių kūrybiniams darbams, makinių pavežėjimui į kontaktinių renginių vietas bei maitinimui renginių metu, taip pat mokytojų - projektinių darbų vadovų ir konsultantų simboliniam darbo užmokesčiui. 

Jei kiltų klausimų - mielai padėsime. Kreipkitės el. paštu ateitin@vgtu.lt arba telefonu (8 618) 80420.

Iki susitikimo AI platformos veiklose!

AI platformos komandos vardu - koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

tel. (8 618) 80420

ŽS

"Ateities inžinerijos" 2019-2020 m. m. žiemos sesija vyks 2020 m. vasario 27 d. VGTU Saulėtekio, Senamiesčio ir Mechanikos rūmuose. Renginį organizuosime kūrybinių dirbtuvių forma pagal atskiras tematikas - komandos pristatys savo atliekamų projektų padėtį, drauge aiškinsis bei spręs jiems iškilusias problemas, todėl prašome ir darbų vadovų, ir konsultantų iš anksto susiderinti kaip naudingiausia būtų organizuoti tematikos darbą. Tos komandos, kurios bus jau baigusios savo darbą ir neplanuoja jo pristatyti gegužės mėn. (pvz., dvyliktokai), galės jį pristatyti žiemos sesijos metu. Mes, kaip paprastai, atspausdinsime plakatus, jei spaudai tinkami maketai bus parengti ir atsiųsti iki vasario 10 d. 

Norinčiuosius dalyvauti prašome iki 2020 m. vasario 20 d. užpildyti dalyvių anketas, o jei pristatote pabaigtą darbą - jo registracijos anketą prašome užpildyti iki vasario 10 d. Daugiau informacijos ir registracijos anketas galite rasti čia.

Svarbu: prieš pildant anketas maloniai prašome įsiregistruoti AI platformoje su savo paskyra.

Iki susitikimo žiemos sesijoje,

"Ateities inžinerijos" komandos vardu - koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

AI

VGTU nuotolinio ugdymo „Ateities inžinerijos“ platforma (AI platforma) nuo 2017 m. nemokamai siūlo šiuolaikinių inovacijų ugdymo turinį, įrankius, kontaktines kūrybines dirbtuves, nuotolines konsultacijas bei technologines paslaugas, kurios leidžia mokiniams ir mokytojams gilinti savo žinias inžinerijos, technologijų, gamtos mokslų, informatikos, dizaino ir verslumo srityse, jas integruoti ir taikyti realių problemų sprendimui. Mokiniai gali atlikti integruotus projektinius darbus – ištirti savo namą ar aplinką, sukurti išmanųjį įtaisą, gaminį ar programėlę, išmokti investuoti bei vystyti verslą, po to konkursuose pristatyti darbų rezultatus ir ieškoti kelių jų įgyvendinimui. Pirmųjų dviejų AI platformos sezonų metu mokiniai atliko daugiau kaip 140 projektinių darbų. 2019–2020 m. m. platformos portfelyje yra 17 neformaliojo ugdymo tematikų, kurias savo projektiniams darbams yra pasirinkę daugiau kaip 500 mokinių iš 30 mokyklų.

Praktika įrodė šių ugdymo galimybių aktualumą, ir ypač regionuose, kuriuose itin trūksta šiuolaikines inžinerines technologijas išmanančių formaliojo ir neformaliojo ugdymo specialistų. Karantino reikalavimai apribojo visų galimybes, todėl kviečiame nedelsti ir įsitraukti į AI platformos veiklą!

Daugiau informacijos - spustelėjus pavadinimą

Linkime kūrybinės sėkmės bendrame darbe!

AI koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis